Burslar

ÖĞRENİM BURSU

20 Mart 2021 tarihinde gerçekleştirilecek olan ‘Elit Grup Koleji Kabul ve Bursluluk sınavları’ ile 2021-2022 eğitim öğretim dönemi için öğrenci alımlarını başlatıyoruz.

Öğrencilerimize bursluluk sınavı neticesinde verilecek öğrenim bursları:

1. Gelene %100 eğitim bursu 

2. Gelene %75 eğitim  bursu

3. Gelene %50 eğitim bursu 

4. Gelene %25 eğitim  bursu

5. Gelene %20 oranında eğitim bursu verilecektir.

 

SANAT VE SPOR BURSU

Misyonuz doğrultusunda çok yönlü bireyler yetiştirebilmek için sportif ve sanatsal faaliyette bulunanları desteklemek amacıyla spor ve sanat bursu oluşturulmuştur. 

Burs Başvurusu: Kayıt döneminde derece veya ödüllerini gösterir resmi belgelerini okul müdürlüğüne ibra edeceklerdir.

 

Spor Burs Şartları:

1. Spor bursundan yararlanabilmek için adayın milli sporcu olması ve aktif sporculuğunun devam ediyor olması gerekmektedir.

2. Takım sporu yapanlardan Türkiye Kulüpler Şampiyonası’nda yada Türkiye Okullar Şampiyonası’nda ilk 4 dereceye giren takımlarda oynamış olanlar,

3. Bireysel spor dallarında spor yapanlardan Türkiye Şampiyonaları’nda  (en az 10 yarışmacının katıldığı)ilk üç dereceye girmiş olanlar,  bu burstan yararlanmak için başvuruda bulunabilir.

4. Burstan yararlanabilmek için öğrencilerin ilgili spor dalında okulda takım olması halinde, okul takımında oynaması ve mili takım oyunculuğunun devamı gerekmektedir.

Sanat Burs Şartları:

1. Birleşmiş milletler tarafından düzenlenen, en az 10 katılımcının yarıştığı (Unicef, Unesco gibi)uluslar arası yarışmalarda ilk 3 dereceye girmiş olanlar burstan yararlanmak için başvurabilir.

2. Öğrenci okul etkinliklerine katkı sağlamaz veya icra ettiği sanat dalındaki çalışmalarına son verirse bursu kesilir.

Copyrights © 2019 Elit Grup Eğitim Kurumları. Tüm Hakları Saklıdıır. Geliştirme Alcorp